معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور :

بخشی از حمایت‌های صندوق توسعه ملی را شامل ایزوایکو می‌کنیم

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با حضور در سیزدهمین نشست شورای برنامه ریزی استان هرمزگان اعلام کرد در راستای حمایت از صنعت دریایی و کشتی سازی کشور ،‌بخشی از اعتبارات صندوق توسعه ملی را به مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل (ایزوایکو)اختصاص خواهیم داد.

بنا به گزارش ایدرو نیوز وی در خصوص مشکلات صنعت کشتی‌سازی استان هرمزگان افزود: بعدازاینکه ماه گذشته در بندرعباس حضور پیدا کردم، ظرفیت صنعت دریایی کشور را روبه‌پیشرفت مشاهده کردم و اگر مشکل حقوقی نداشتیم به‌طور حتم قراردادمان با کره‌جنوبی را اجرا نمی‌کردیم.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با حضور در سیزدهمین نشست شورای برنامه ریزی استان هرمزگان

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با حضور در سیزدهمین نشست شورای برنامه ریزی استان هرمزگان

دکتر نوبخت تصریح کرد: برای آنکه بتوانیم برای صنعت دریایی و کشتی‌سازی اقدامات اساسی انجام دهیم جلسه‌ای هفته آینده با حضور مدیر عامل ایزوایکو در تهران برگزار و بخشی از حمایت‌های صندوق توسعه ملی را شامل این مجتمع(ایزوایکو) می‌کنیم.

در ادامه این نشست نیز مهندس رضاییان اصل مدیر عامل مجتمع کشتی سازی و صنایع فرا ساحل(ایزوایکو)- از شرکت های تابعه ایدرو- اظهار داشت : اکنون با ساخت۳ کشتی اقیانوس پیما ، ده ها شناور و ساخت سکوهای فازهای ۱۷،۱۶،۱۴ و ۱۸ هنگام و هندیجان ، حمایت دولت از چنین توانمندی و صنعت دریایی و کشتی سازی لازم است