مدیر عامل مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل:

کار یک ساله را یک ماهه انجام دادیم

ضربی مدیر عامل مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل گفت: پیش از این عملیات دریا ۶ ماه تا یک سال زمان می برد اما ما راه اندازی سکوها را یک ماهه انجام دادیم. حتی توتال و شل هم نتوانستند به این اعداد برسند.

به گزارش ایدرونیوز ، سلمان ضربی مدیر عامل مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل طی نشست خبری جزییات انجام فاز ۱۴ پارس جنوبی نیز با بیان اینکه ایزوایکو یکی از پیمانکاران اصلی توسعه میادین نفتی و گازی کشور بوده است، اظهار داشت: ما کار نصب فاز ۱۲ و ۱۴ را انجام دادیم در فاز ۱۶ پیمانکار اصلی بودیم، اکنون در پروژه میدان فروزان حضور داریم و اخیرا در توسعه فاز ۱۱ هم برنده شدیم.

او با بیان اینکه سکوی دریایی فاز ۱۴ توسط ما ساخته شد، گفت: ۴ سکوی ۵۰۰ میلیون فوت مکعبی را در دوره ساخت آماده تجهیز کردیم، ۳۲۵۰ متر مسیرهای دسترسی بین سکوها و فلرها ایجاد کردیم، برای اولین بار مهندسی فاز ۱۱ را در بخش دریا داخلی سازی کردیم.

ضربی خاطرنشان کرد: در گذشته شرکتهای خارجی به ما اجازه نمی دادند اظهار نظر کنیم، در این فاز مهندسی و برنامه ریزی را خودمان انجام دادیم، پیشتازترین پیمانکار اجرای این ابرپروژه بودیم، با روش های نوآورانه در زمینه انتقال سکو به دریا جایگزین پیمانکار خارجی شدیم با بکارگیری روشهای نوآورانه در حوزه اندازه گیری دقیق حجم عملیات دریا را کاهش دادیم.

وی تاکید کرد: قبلا عملیات دریا ۶ ماه تا یک سال زمان می برد اما ما عملیات راه اندازی سکوها را یک ماهه انجام دادیم و این در حالی است که توتال و شل هم نتوانسته بودند به این اعداد برسند.

ضربی ادامه داد: یکی از چالش های ما نصب جکت بود که با صخره آهکی مواجه شدیم اما با مشارکت شرکتهای داخلی توانستیم به خوبی کار حفاری را در عمق ۶۰ تا ۷۰ متری انجام دهیم.