رییس‌ دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی اعلام کرد؛

سرمایه‌گذاری ۲۵۰ میلیون یورویی در صنعت دریایی با سفارش ۶۸ فروند شناور

رییس‌ دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی گفت: در حال حاضر سفارش ساخت ۶۸ فروند شناور به سازندگان داخلی در دست اجرا است که این میزان سفارش به معنای سرمایه‌گذاری ۲۵۰ میلیون یورویی در صنعت دریایی کشور است.

به گزارش ایدرونیوز ، سیامک سید مرندی رییس‌ دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی در جریان بازدید رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با اشاره به حمایت همه ارگان‌های دریایی کشور از حوزه ساخت داخل صنایع دریایی گفت: در حال حاضر  سفارش ساخت ۶۸  فروند شناور به سازندگان داخلی در دست اجرا است که این میزان سفارش به معنای سرمایه گذاری ۲۵۰ میلیون یورویی در صنعت دریایی کشور است.

معاون وزیر و رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در بازدید از مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو)، گفت: ایدرو برای افزایش ظرفیت های ایزوایکو از طرح‌های توسعه این شرکت حمایت می‌کند.

محسن صالحی‌نیا پس از بازدید از بخش‌های مختلف مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) در گفت‌وگو با خبرنگاران تصریح کرد: استفاده از بخش تعمیرات مجتمع در ۲ و ۳ سال اخیر با توجه به شرایط ایجاده شده با شتاب و شرایط بهتری در حال انجام است، اگرچه همچنان برای تکمیل و توسعه کارگاه‌های جانبی و تکمیل تجهیزات نیاز به سرمایه‌گذاری بیشتر احساس می‌شود.

صالحی نیا افزود: شرکت پرشیا هرمز از شرکت زیر مجموعه ایزوایکو با توجه به قراردادهای که با شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی دارد، بطور نسبی از  ظرفیت‌های خود به خوبی بهره برداری می‌کند که  با هم افزایی بیشتر می توان در حوزه ساخت شناورهای کوچک یا تعمیرات آن بهره برداری بیشتری صورت گیرد.

رئیس هیات عامل ایدرو در ادامه خاطر نشان کرد: در حوزه ساخت چند سالی است که از ظرفیت مجتمع استفاده مناسبی به عمل نمی آید، برای همین خاطر  مذاکراتی درحال انجام است که شرکت‌های کشتیرانی سفارش هایی را در حوزه ساخت ارائه بدهند و به احتمال زیاد در آینده نزدیک شاهد انعقاد قرارداد ساخت ۲ فروند شناور ۳۸ هزار تنی خواهیم بود.

معاون وزیر صمت همچنین با اشاره به اینکه ایدرو بازوی وزارت صمت در حوزه سرمایه گذاری صنعتی در کشور محسوب می شود، خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم با  همکاری دیگر ارگان‌های دریایی کشور منابع مالی مورد نیاز  تکمیل طرح های توسعه‌ای مجتمع  کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) را به پایان برسانیم.

مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) بزرگترین مجتمع صنایع دریایی کشور و یکی از شرکت‌های فعال زیرمجموعه‌های ایدرو در ۳۷ کیلومتری غرب بندرعباس قرار دارد.