در تاخیر واگذاری بن رو به ایدرو دستی در کار نیست

وزیر صنعت،معدن و تجارت درباره شرکای خارجی صنعت خودرو نیز اظهار کرد: توصیه ما به شرکت های خارجی این است که از قلدری آمریکا نترسند و به فعالیت خود در ایران ادامه دهند اما در صورتی که از ایران خارج شوند ما اقدام به جایگزین کردن شرکای جدید خواهیم کرد.

در تاخیر واگذاری بن رو به ایدرو دستی در کار نیست

به گزارش ایدرونیوز ، وی ادامه داد: در قرارداد رنو با ایدرو اشکالاتی وجود داشت که باید نسبت به رفع آن ها اقدام می شد. ضمن آنکه در تاخیر واگذاری بن رو به رنو دستی در کار نیست و همانگونه که خطوط رباتیک ایکاپ در حال فعالیت است و کار را شروع کرده اما مشکلات آن نیز ادامه دارد.
شریعتمداری درباره اخذ غرامت از شرکای خارجی همزمان با خروج از ایران تصریح کرد: تعهد پرداخت غرامت همزمان با خروج از ایران از سوی شرکای خارجی اخذ شده و در عین حال نیز طرف خارجی اعلام کرده بود که در شرایط فورس ماژور و تحت فشار شرکت های خارجی ایران را ترک خواهد کرد.
وی درباره سرنوشت خودروهای دپو شده در گمرکات نیز اظهار کرد: خودروهایی که به مسیر سامانه تجارت رفته و توسط بانک مرکزی تامین ارز شدند به طور طبیعی مراحل را طی می کنند اما از حیث افزایش قیمت مورد بازرسی سازمان حمایت قرار خواهند گرفتد و در عین حال خودروهایی که به مرحله تامین ارز نرسیده اند ورود آن ها ممنوع و ثبت شفارش آن ها ابطال خواهد بود.
شریعتمداری ممنوعیت واردات را به دلیل حمایت از خودروسازان داخلی ندانست و گفت: این امر به نیازمندی‌های ارزی و اولویت‌ها بر می‌گردد.
وی تاکید کرد: اگر خودرویی از قیمت مصوب گران تر شد رسانه ها اعلام کنند و آبروی خودروسازان داخلی را ببرند.

منبع : عصر خودرو