با امضاي تفاهم نامه اي ميان ماموت خودرو ، عقاب افشان و اسکانيا

قوای محرکه خودروهای سنگین  داخلی سازی می شود

با امضای تفاهم نامه ای بین شرکت های ایرانی ماموت خودرو و  عقاب افشان با اسکانیا سوئد، قوای محرکه  خودرو های سنگین داخلی سازی می شود.

به گزارش ایدرو نیوز،  براساس این تفاهمنامه شرکت اسکانیا برای ساخت و داخلی سازی موتور، شاسی و گیربکس خودروهای تجاری و تولید آن ها در ایران سرمایه گذاری می کند.

در مراسم امضای این تفاهمنامه  ، رئیس هیئت عامل ایدرو گفت : این تفاهمنامه بی درنگ به قرارداد تبدیل می شود و به عبارت دیگر، «تفاهمنامه منجر به قرارداد» است.

مراسم امضای تفاهم نامه بین شرکت های ایرانی ماموت خودرو و  عقاب افشان با اسکانیا سوئد، جهت داخلی سازی قوای محرکه خودرو های سنگین

منصور معظمی با بیان ینکه  بر اساس طرح نوسازی ناوگان فرسوده حمل و نقل کشور، ۲۰۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه وسیله نقلیه سنگین فرسوده در یک دوره سه ساله جایگزین می شود ، تصریح کرد: بیش از ۱۱ میلیارد دلار هزینه اجرای این طرح است که از صندوق توسعه ملی و فاینانس خارجی تامین می شود و بازپرداخت آن از محل سرمایه جویی در مصرف سوخت است.

به گفته معظمی، اجرای این مگاپروژه روزانه ۱۳ میلیون لیتر صرفه جویی در مصرف سوخت را به همراه خواهد داشت.

رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران اضافه کرد: اسکانیا در سال های گذشته همکاری موثر و بدون وقفه براساس رابطه متقابل دوطرفه با ایران داشت و امروز در زمینه ساخت داخل و انتقال فناوری موتور، شاسی و گیربکس که نخستین قرارداد از این دست در کشور است در ایران سرمایه گذاری می کند.

قائم مقام مدیرعامل در بازارهای استراتژیک اسکانیا  هم در این جلسه گفت : اسکانیا در بازار خودروهای سنگین ایران سابقه ای طولانی داشته و در سال های گذشته با حضور شرکت های ماموت و عقاب افشان توسعه مناسبی را در ناوگان نقلیه سنگین ایران به انجام رساند.

وی ادامه داد: اعلام استانداردهای جدید آلایندگی از سوی ایران، اسکانیا را بر آن داشت که فناوری های جدیدی را برای این کشور تعریف کند.

این مسوول سوئدی تصریح کرد: براین اساس مطابق هماهنگی با سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، آخرین فناوری موتور در زمینه خودروهای تجاری وارد ایران می شود که تاثیر بسزایی در مصرف سوخت خواهد داشت.