در نشست بررسي مطالعات پروژه يابي و فرصت هاي سرمايه گذاري صنعتی استان خراسان جنوبي :

۵ طرح برای انجام مطالعات امکان سنجی و اجرا در این استان برگزیده شدند

نتایج مطالعات پروژه یابی و فرصت های سرمایه گذاری صنعتی ایدرو در استان خراسان جنوبی با حضور استاندار و مجمع نمایندگان استان ارائه شد.

پیرو جلسات و توافق های قبلی ، در جلسه ای امروز با حضور رئیس هیات عامل و معاونان ایدرو و استاندار و مجمع نمایندگان و رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان خراسان جنوبی نتایج مطالعات پروژه یابی و فرصت های سرمایه گذاری صنعتی این استان ارائه گردید .

نشست بررسی مطالعات پروژه یابی و فرصت های سرمایه گذاری صنعتی استان خراسان جنوبی

به گزارش ایدرو نیوز، در این جلسه ضمن بررسی نتایج مطالعات که شامل یک فهرست ۱۸ گانه بود، مقرر شد مطالعات امکان سنجی فنی ، اقتصادی و مالی برای پنج طرح منتخب توسط ایدرو صورت پذیرد و پس از فراخوان جهت جلب مشارکت بخش غیر دولتی برای طرح های برگزیده نهایی ، فرایند اخذ مجوز ها و اجرای آنها آغاز شود .

این طرح ها که براساس مزیت های نسبی استان و در جهت تکمیل برخی زنجیره های صنعتی استان و کشور شناسایی و انتخاب شده اند، در حوزه های نساجی ، مواد پیشرفته ، بازیافت ، دارویی و سیم های فولاد آلیاژی تعریف شده است و با توجه به ماهیت آنها رونق تولیدات صنعتی و اشتغال زایی در این استان کمتر توسعه یافته را بدنبال خواهد داشت .

لازم بذکر است در برخی از این طرح ها از فناوری های پیشرفته استفاده خواهد شد که واجد ارزش افزوده بالایی خواهد بود.

استاندار و مجمع نمایندگان استان نیز در این جلسه با قدردانی از فعالیت های برنامه ریزی شده ایدرو برای توسعه استان ، حمایت از اجرای طرح های صنعتی را مورد تاکید قرار دادند و در خصوص پیگیری جذب منابع مالی از محل بودجه عمومی کشور و جلب مشارکت بخش غیر دولتی در اجرای این طرح ها قول مساعد دادند .