در راستای شعار سال انجام شد؛

راه اندازی خط جدید ریسندگی در بزرگترین واحد نساجی کشور/تولید ۱۵ تن نخ در روز و استخدام ۱۲۰ نفر

به منظور تحقق شعار سال کارخانه بافت بلوچ ایرانشهر با راه اندازی خط جدید ریسندگی در این کارخانه به دنبال استخدام ۱۲۰ نفر و تولید ۱۵ تن نخ در روز است.

به گزارش ایدرونیوز ، علیرضا ارغایی مدیرعامل شرکت گسترش صنایع بلوچ( کارخانه فراگیر بافت بلوچ ایرانشهر) در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون با بیان اینکه در حال حاضر ۱۲۷ نفر در این کارخانه مشغول به کار هستند، اظهار کرد: مدت دو سال است که خط ریسندگی بافت بلوچ با کمک های دولتی خریداری شده که در حال نصب جهت توسعه کارخانه هستیم.

راه اندازی خط جدید ریسندگی در بزرگترین واحد نساجی کشور/تولید ۱۵ تن نخ در روز و استخدام ۱۲۰ نفر

وی ادامه داد: در حال حاضر روزانه یک تن نخ در این کارخانه تولید می شود که با راه اندازی خط جدید میزان تولید را به ۱۵ تن در روز خواهیم رساند.

ارغایی با بیان اینکه با آغاز به کار خط جدید ۱۲۰ نیروی دیگر نیز در این کارخانه مشغول به کار می شوند، تصریح کرد: در آتش سوزی سال ۸۸ که تمام امکانات این کارخانه از بین رفت باید مجددا ماشین آلات اصلی برای ارتقاء آن خریداری شود که خط ریسندگی قسمت اول این ارتقاء است سپس اقدام به خرید خط بافندگی می کنیم.

مدیرعامل کارخانه فراگیر بافت بلوچ ایرانشهر با بیان اینکه در حال مذاکره جهت خرید خط بافندگی هستیم، تصریح کرد: به همان اندازه که به دنبال خرید خط جدید هستیم به دنبال بازسازی تاسیسات این کارخانه نیز هستیم.

وی با بیان اینکه هزینه خرید خط ریسندگی ۵۰ میلیارد تومان بوده است، خاطر نشان کرد: از اوایل پاییز سال جاری خط جدید راه اندازی می شود.

ارغایی در خصوص صادرات افزود: صادرات نداریم چون عملا تولید نخ، مصرف داخلی دارد و کارخانه های داخلی نیاز دارند.

راه اندازی خط جدید ریسندگی در بزرگترین واحد نساجی کشور/تولید ۱۵ تن نخ در روز و استخدام ۱۲۰ نفر

وی در ادامه در خصوص اخبار منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر اینکه کارخانه تبدیل به انبار لبنیات شده است، اضافه کرد: سال ۹۲ سردخانه ای به منظور کمک به کشاورزان در اینجا نصب شد که این سردخانه کار اصلی اش نگهداری خرماست تا در فصلی که خرما برداشت می شود کشاورزان مجبور نباشند به خاطر عدم نگهداری آن را ارزان بفروشند.

مدیرعامل کارخانه فراگیر بافت بلوچ ایرانشهر با بیان اینکه نزدیک ۶ هزار تن ظرفیت این سردخانه است که بخش عمده ان خرماست ، گفت: لبنیات جایی در این سردخانه ندارد ما سرد خانه زیر صفر هم برای نگهداری گوشت داریم.

منبع : عصر هامون