مطالبه ۳۰ میلیون یورویی ایزوایکو از کشتیرانی جمهوری اسلامی

مدیر عامل مجمتع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) گفت: این شرکت ۳۰ میلیون یورو از کشتیرانی جمهوری اسلامی طلب دارد و اکنون پرداخت حقوق کارکنان ایزوایکو عقب افتاده است.

مطالبه ۳۰ میلیون یورویی ایزوایکو از کشتیرانی جمهوری اسلامی

به گزارش ایدرونیوز به نقل از ایرنا، حمید رضاییان اصل در حاشیه بازدید اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از مجموعه ایزوایکو اظهار داشت: اگر ۲۰ درصد مطالبات دریافت شود، بسیاری از مشکلات ایزوایکو حل می شود.
وی بیان داشت: بدهی های ایزوایکو بسیار کم است به گونه ای که مجموع بدهی های برق و آب به زیر ۱۰ میلیارد ریال می رسد و بیشتر بدهی ها مربوط به وام های سال های گذشته است.
رضاییان اصل یادآور شد: چرخ ایزوایکو با تعمیرات می چرخد و این حوزه با گذشته تفاوت کرده و نخبگان در این زمینه به کار گرفته شده اند.
مدیر عامل مجتمع کشتی سازی و صنایع فرا ساحل ایران اظهار کرد: وزارت نفت به ایزوایکو اعتماد کرد و اگر سایر بخش ها این اعتماد را به خرج دهند اتفاق های بسیار خوبی در حوزه اشتغال و صنایع دریایی کشور رخ می دهد.
وی ابراز داشت: منفعت این صنعت، چرخیدن چرخ آن و اشتغال کارگران فعال بخش کشتی سازی است.
رضاییان اصل خاطر نشان کرد: بزرگترین سرمایه کشور در حوزه کشتی سازی در ایزوایکو وجود دارد و هر کشتی که در کشور است را می توان پشتیبانی کرد.
وی یادآور شد: انتظار داریم کشتی داران بزرگ کشور از ایزوایکو حمایت کنند که اگر این حمایت انجام شود به اشتغال کشور کمک شده است.
ایزوایکو به عنوان بزرگترین صنعت کشتی سازی در خاورمیانه مطرح است که در حوزه مهندسی و ظرفیت ها فعال می باشد.
این مجتمع دارای سابقه ۳۰ساله در بندرعباس بوده که به ساخت کشتی اقیانوس پیما، تعمیرات آن و هم چنین ساخت سکوهای نفتی و گازی مبادرت می ورزد.
اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از روز گذشته برای بازدید از پالایشگاه ستاره خلیج فارس و شرکت نفت فلات قاره وارد استان هرمزگان شدند و امروز نیز بازدیدی از مجموعه ایزوایکو (مجموعه کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران) داشتند.