تجلیل وزیر صنعت معدن و تجارت از حرکت­های ایدرو در حوزه صنعت دانش بنیان

وزیر صنعت ، معدن و تجارت در جریان بررسی عملکرد ایدرو در سال ۹۵ با تاکید بر  توجه به حوزه صنایع دانش بنیان و سود­آوری بالای این صنایع به سبب وجود ارزش افزوده فوق­العاده گفت :باید در این حوزه گام­های موثرتری در سال­های پیش رو برداریم .

به گزارش ایدرو نیوز  محمد شریعتمداری گفت : وزارت صنعت معدن و تجارت یکی از مهمترین اهداف خودش را توجه به این صنایع می داند که طبیعتا این نوع صنایع مغز پایه و دانش بنیان هستند و با هدایت آنها می توانیم در این زمینه ها اشتغال جوانان تحصیلکرده را رقم بزنیم و سودآوری مناسبی داشته باشیم  .

وی گفت:  ایدرو در حوزه صنعت دانش بنیان و ارتباط دانشگاه و صنعت به خوبی عمل کرده و باید این موضوع را گسترش دهد.

دکتر شریعتمداری با اشاه به اینکه  صنایع دانش بنیان در تعامل با محیط زیست هستند و از آسیب بیشتر آن جلوگیری می کنند خواستار آن شد که ایدرو ۱۵۰ شرکت دانش بنیان را شناسایی کند و در جهت توانمندی و تولید آنها اقدام نمایند .

ایدرو در سال ۱۳۹۵ با همکاری دانشگاه صنعت شریف طرح دانش بنیان تولید غشاء ممبران اسمز را در شهرک تحقیقات فناوری کاوش به بهره برداری رساند. این محصول در حال حاضر فقط در انحصار کشورهای آمریکا و ژاپن است و با تولید این محصولات در ایران، بخش عمده ای از نیاز کشور به فیلترهای تصفیه آب تامین می­شود.