ایدرونیوز
معاون توسعه سرمايه گذاريهاي صنعتي ايدرو در همايش فراساحلي  هلند:

ايران از مشاركت طرف هاي خارجي براي بهره برداري از ميادين نفتي استقبال مي كند

سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران آمادگي دارد با شركت هاي معتبر بين المللي در حوزه توسعه صنايع فراساحلي و احداث تأسيسات دريايي و همچنين ساخت تجهيزات مورد نياز جهت صنايع دريايي همكاري كند.

 

به گزارش ایدرو نیوز ، دكتر دليري معاون توسعه سرمايه گذاريهاي صنعتي ايدرو كه براي شركت در كنفرانس و نمايشگاه فراساحلي آمستردام به هلند سفر كرده است، امروز طي سخناني با تشريح نقش سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران در فرآيند صنعتي كشور و اقدامات آن در حوزه كشتي سازي و صنايع فراساحلي و همچنين ساخت تجهيزات دريايي اظهار داشت سازمان گسترش از مشاركت كمپاني هاي خارجي در جهت سرمايه گذاري براي احداث مگاپروژه ها با همكاري طرف هاي ايراني و استفاده از توان شركت هاي داخلي در حوزه صنایع دريايي استقبال مي كند.

ايران از مشاركت طرف هاي خارجي براي بهره برداري از ميادين نفتي استقبال مي كند

ايران از مشاركت طرف هاي خارجي براي بهره برداري از ميادين نفتي استقبال مي كند

وي با بيان اينكه سازمان گسترش جزو شركت هاي منتخب وزارت نفت ايران جهت اكتشاف و بهره برداري از ميادين نفتي وگازي كشور محسوب مي شود اظهار داشت براساس قراردادهاي جديد IPC، شركت هاي خارجي   مي توانند در جهت حفاري و اكتشافات و بهره برداري از ميادين نفتي و گازي با ايجاد شراكت با طرف هاي ايراني و اتكا به حداكثر توان داخلي، اقدام كنند.

دكتر دليري با يادآوري نقش سازمان گسترش در احداث فازهاي 1، 6، 7، 8، 14، 17 و 18 پارس جنوبي گفت: بسياري از تأسيسات صنايع دريايي كشور بوسيله شركت هاي تابعه ايدرو احداث شدند و اكنون فضاي همكاري خوبي جهت ايجاد جوينت ونچر با شركت هاي خارجي در چارچوب قراردادهاي IPC براي بهره برداري از ميادين نفتي و گازي فراهم شده است.

وي با اشاره به اينكه شركت ايزوايكو –  از شركت هاي تابعه سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران – به عنوان بزرگترين شركت كشتي ساز ايران محسوب مي شود، گفت: اين شركت با توجه به توان فنی و  صنعتي اش، مي تواند كشتي هاي كوچك و اقيانوس پيما و سيستم هاي حفاري و سكوهاي دريايي بسازد. ساير شركت هاي تابعه نيز در حوزه هاي تخصصي خود، امكانات فراواني را براي ايجاد سرمايه گذاري مشترك با شركت هاي خارجي جهت     بهره گيري از فرصت هاي موجود دارند.

گفتنی است همایش  انرژی فرا ساحلی ۲۰۱۶ آمستردام از امروز در هلند برگزار می شود.

در این همایش  دو روزه بیش از 12 هزار کارشناس، متخصص، سرمایه گذار و خریدار انرژی و بیش از 650 شرکت فعال در حوزه ی انرژی در دریا از سراسر جهان حضور دارند.

شرکت های ایرانی فعال در حوزه ی نفت و گاز در دریا نیز در این نمایشگاه حضور فعالی داشته و در بخش مربوط به ایران در مساحتی بالغ بر 250 متر مربع طرح های خود را معرفی می کنند.

مدیران سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران ،‌شرکتهای ملی نفت ایران، نفت و گاز پارس، ایدرو، فلات قاره، نفت و گاز خزر و نمایندگان بانک مرکزی، صندوق ضمانت صادرات و سازمان سرمایه گذاری و کمکهای فنی کشورمان نیز در این کنفرانس در خصوص زمینه های سرمایه گذاری خارجی در طرح های نفت و گاز کشورمان سخنرانی می کنند.

همچنین  در نمايشگاه فاساحلي هلند، ده تن از نمايندگان شركت هاي خارجي فعال در حوزه صنايع فراساحلي شركت كرده و انواع محصولات خود را در نمايشگاهي كه به مناسبت برگزاري اين كنفرانس، ايجاد شده، در معرض بازديد شركت كنندگان قرار دارند.

سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران نيز غرفه اي در نمايشگاه فراساحلي آمستردام تدارك ديده كه طي آن، محصولات توليدي خود را در حوزه تجهيزات و منابع دريايي در معرض نمايش عموم قرار داده است.