در راستای تولید گاز تا پایان سال جاری انجام می گیرد:

عملیات بارگیری سه پایه ها و متعلقات سکوهای گازی فاز ١۴ پارس حنوبی

در راستای تحقق راه اندازی اولیه فاز ۱۴ پارس جنوبی و تولید گاز از این فاز تا پایان سال جاری، عملیات بارگیری سه پایه ها، متعلقات سازه ای و شمع های سکوهای گازی این فاز با وزن تقریبی ۱۶۰۰ تن در مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) امروز انجام می شود.

به گزارش ایدرو نیوز، مهندس مسعود گل شناس مدیر کنسرسیوم فاز ۱۴ با اعلام این خبر گفت : این مرحله شروع سلسله عملیاتی است که تا پایان خردادماه جاری با نصب این سازه ها در دریا به پایان می  رسد و متعاقباً با نصب روسازه و عملیات راه اندازی در زمستان امسال، استحصال گاز از این فاز را میسر خواهد شد.

طرح توسعه فاز ۱۴ پارس جنوبی دارای ۴ سکو مشتمل بر ۴۴ حلقه چاه، دو خط لوله ۳۲ اینچ دریایی و پالایشگاه خشکی برای فرآوری گاز ترش می باشد که با راهبری سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) و مشارکت شرکت های مدیریت طرح های صنعتی ایران، ایزوایکو، مپنا، پایبندان، تأسیسات دریایی ایران، ملی و حفاری ایران و ماشین سازی اراک در حال اجرا است.

با راه اندازی این فاز در مجموع پنجاه میلیون متر مکعب گاز طبیعی به همراه فرآورده های دیگر به ظرفیت تولیدی کشور اضافه خواهد شد.