در جریان هفدهمین نمایشگاه بین المللی قطعات؛

تفاهم‌نامه همکاری فناورانه مگفا و ساپکو امضا شد

تفاهم نامه همکاری مشترک فناورانه شرکت ساپکو و مرکز گسترش فناوری اطلاعات (مگفا) در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و با رویکرد استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان در توسعه فناوری نانو و پاسخ به نیازهای صنعت خودرو امضا شد.

به گزارش ایدرونیوز ، هدف از امضای این تفاهم نامه که با حضور «سیدمحمد موسوی» معاون صنایع، ماشین آلات و تجهیزات وزارت صمت و مدیران عامل شرکت های ساپکو و مگفا انجام شد، بهره‌مندی از ظرفیت شرکت مگفا در مسیر پاسخ‌گویی به نیازهای فناورانه شبکه تامین شرکت ساپکو عنوان شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم امضای این تفاهم نامه، از برنامه این وزارتخانه برای برپایی نمایشگاه‌ها و زمینه‌سازی به هم‌رسانی نیازها و توانمندی‌های کسب و کارها خبر داد.

معاون وزیر صمت با دعوت از همه شرکت های دانش بنیان و فن‌بازارها برای حضور در نمایشگاه‌ها و تعامل با صنعت خودرو، امضای تفاهم نامه همکاری فناورانه ساپکو و مگفا را از مصادیق بارز این دست همکاری ها معرفی کرد.

تفاهم نامه یاد شده با هدف زمینه سازی طراحی و ایجاد نرم افزارهای هوشمند، خطوط تولید و مونتاژ و ایجاد و توسعه سامانه هوشمند مدیریت شبکه تامین، فروش و نگهداری امضا شد.

ارائه راهکارهای جامع هوشمندسازی خطوط تولید، مونتاژ و لجستیک مبتنی بر اینترنت اشیا و تجهیزات مبتنی بر دوقلوی دیجیتال از جمله اهدافی است که در قالب این تفاهم‌نامه دنبال خواهد شد.