آمادگی ایدرو برای سرمایه گذاری در سیرجان و کرمان

معاون وزیر صمت و رئیس هیات عامل ایدرو در نشست مشترک با عضو کمیسیون اقتصادی مجلس و سرمایه گذاران کرمان و سیرجان، آمادگی این سازمان را برای سرمایه گذاری های مشترک در طرح‌های امکان‌سنجی شده اعلام کرد.

معاون وزیر صمت و رئیس هیات عامل ایدرو در نشست مشترک با عضو کمیسیون اقتصادی مجلس و سرمایه گذاران کرمان و سیرجان ضمن اشاره به دانش انباشته و تجربه بیش از نیم قرن این سازمان به عنوان نخستین نهاد توسعه‌ای کشور آمادگی ایدرو را برای سرمایه گذاری های مشترک (JV ) در طرح‌های امکان‌سنجی شده از جمله در حوزه هایی که منطبق بر مزیت‌های منطقه‌ای و آمایش سرزمینی است ، اعلام نمود.

محسن صالحی‌نیا همچنین اظهار داشت : شرکای ایدرو امکان بهره مندی از تسهیلات ارزی و ریالی پیش‌بینی شده در قانون مختص مشارکت کنندگان با سازمانهای توسعه ای را خواهند داشت .

در این دیدار همچنین شهباز حسن پور بیگلری نماینده مردم سیرجان و بردسیر نیز ظرفیت های دستگاه‌های منطقه‌ای و مجلس شورای اسلامی را آماده تسهیل این سرمایه‌گذاری‌ها بیان کرد و خوشنامی و اعتبار بین المللی و داخلی ایدرو در حوزه صنعت را برای فعالان و سرمایه گذاران امیدبخش و اطمینان آفرین خواند .

در این نشست برخی سرفصلها و طرح های توجیهی پروژه‌های ایدرو برای سرمایه‌گذاران ارائه و برنامه نشست‌های فنی پیش رو در قالب کارگروه های تخصصی”حمل و نقل و خودرو”، “صنایع فلزی و معدنی” و نیز” صنایع نوین” مورد توافق قرار گرفت.