سرمایه گذاری ۱۵۰۰ میلیاردی ایدرو در مناطق ویژه اقتصادی گرمسار و جهرم

معاون مالی و اقتصادی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گفت : این سازمان تاکنون بیش از ۱۵۰۰ میلیارد ریال از محل منابع مختلف خود برای احداث زیر ساخت های توسعه صنعتی و تجاری در مناطق ویژه اقتصادی گرمسار و جهرم سرمایه گذاری کرده است .

به گزارش ایدرونیوز، طاهر علیزاده با بیان اینکه ایجاد این زیر ساخت ها موجب تسریع در راه اندازی واحد های صنعتی و اقتصادی دارای فناوری¬های روز و در نهایت به رونق تولید و نهضت ساخت داخل قلمداد می شود، افزود : تاکنون بیش از ۳۴ هکتار اراضی در این مناطق به متقاضیان بخش خصوصی برای احداث کارخانجات عموما دارای فناوری های روز و یا محصولات دارای ارزش افزوده بالا واگذار شده است .

وی مجموع سرمایه گذاری مصوب مورد نیاز فازهایی در دست اجرای مناطق ویژه اقتصادی تابعه ایدرو را حدود دو هزار میلیارد ریال اعلام کرد. طاهر علیزاده ، آماده سازی اراضی ، احداث معابر ،‌ شبکه روشنایی ،‌ گازرسانی و احداث شبکه توزیع گاز، ‌تامین و انتقال آب ، ‌احداث سوله انبار و ساختمان های اداری ، اورژانس و گمرک را از اهم اقدامات صورت گرفته در این مناطق برشمرد. معاون مالی اقتصادی ایدرو همچنین با اشاره به ضرورت تعامل بین بخشی سایر دستگاه های اجرایی مرتبط خواستار حداکثر هم افزایی برای بهینه سازی روند تکمیل امکانات این مناطق ویژه اقتصادی شد. به گفته علیزاده در فاز نخست این دو منطقه ویژه اقتصادی مجموعا حدود ۵۰۰ هکتار اراضی آماده واگذاری به متقاضیان خواهد بود.