رئیس هیئت عامل ایدرو خبر داد:

داخلی سازی نیازهای پلیمری و پتروشیمی صنعت کشور

معاون وزیر صنعت معدن تجارت و رئیس هیئت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در مراسم امضای تفاهم نامه تعمیق ساخت داخل با شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت : بر اساس هم افزایی بین بخش صنعت و بخش پتروشیمی برنامه ریزی برای حداکثر داخلی سازی نیازهای پلیمری و پتروشیمی صنایع انجام می شود.

به گزارش ایدرو نیوز ، محمد باقر عالی افزود : در پی برگزاری نخستین نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید این سازمان در تیرماه سال جاری ، نیازهای تخصصی صنایع مختلف کشور در حوزه‌های مرتبط با پتروشیمی شناسایی شده و با راهبری ایدرو شرکت ملی صنایع پتروشیمی تنوع محصول و گرید های مختلفی پلیمری برای داخلی‌سازی این نیازها طبق برنامه مشخص آغاز و دنبال می شود.

عالی همچنین توانمندی سایر بخش های صنایع کشور برای رفع نیازهای تاسیسات و تجهیزات و صنایع پتروشیمی را بسیار قابل اعتنا و جدی برشمرد که در این تفاهم نامه برای توسعه این تعاملات برنامه ریزی شده است.

عالی آغاز تامین نیازهای پتروشیمیایی صنایع مختلف کشور به ویژه خودروسازان از محل ظرفیتهای صنعت پتروشیمی را فصل جدیدی در نهضت داخلی سازی برشمرد که علاوه بر صرفه جویی ارزی به توانمند سازی پتروشیمی ها منجر می شود.