جهانگیری:

توجه وزارت صنعت، معدن و تجارت به داخلی سازی شایسته تقدیر است

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: این که وزیر صمت و دانشگاه‌ها و نخبه‌ها به این موضوع فکر می‌کنند که چگونه می‌توانند روی داخلی سازی قطعات وارداتی کار کنند و این موضوع شایسته تقدیر است.

توجه وزارت صنعت، معدن و تجارت به داخلی سازی شایسته تقدیر است

به گزارش ایدرونیوز ، اسحاق جهانگیری در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان برنامه و بودجه و گروه مپنا برای رشد و توسعه اقتصادی با بیان این مطلب، افزود: تولیدکنندگان و وزارت صمت برای موضوع مهم داخلی سازی قطعات و ملزومات مورد نیاز برنامه‌ریزی دارند و این موضوع مهم را در دستور کار خود قرار داده‌اند.
وی با تأکید بر اینکه توجه به ساخت داخل دارد در واحدهای تولیدی اتفاق می‌افتد، تصریح کرد: البته این توانمندی‌ها باید به مردم‌ منتقل شود تا مردم بدانند فرزندانشان چه توانایی‌هایی دادند.
معاون اول رئیس‌جمهور ادامه داد: اتفاقاتی که در صنعت در خصوص خودکفایی و داخلی سازی دارد رخ می‌دهد مهم و قابل‌توجه است.
جهانگیری با اشاره به اینکه شرایط سختی را داریم پشت سر می‌گذاریم،گفت: اما وقتی از این وضعیت عبور کردیم و گروه بعدی پس از ما سرکار آمدند نباید دستاوردهایی را که در این شرایط سخت به دست آوردیم را از دست بدهند.
وی با تأکید بر این موضوع که سازمان برنامه و بودجه حمایت‌هایش را به سمت واحدهای تولیدی بیاورد، یادآوری کرد: مپنا طرح‌های خوبی دارد که وزارت صمت می‌تواند از آن‌ها استفاده کند.
به گزارش آنا، معاون اول رئیس‌جمهور در یک سفری کاری یک‌روزه به استان البرز رفت و در جریان این سفر ضمن بازدید از شرکت مهندسی و ساخت لکوموتیو مپنا در شهرستان کرج از نمونه‌های اولیه لکوموتیو ملی(مپ ۲۴) در این شرکت مهندسی رونمایی کرد.
بازدید از نمایشگاه توانمندی‌های داخلی سازی مپنا به همراه وزیر صمت دیگر برنامه اسحاق جهانگیری در این سفر بود.