همایش روز ملی صنعت و معدن 

همایش روز ملی صنعت و معدن در سالن اجلاس سران آغاز به کار کرد

در این همایش که با حضور رئیس مجلس و وزیر صنعت و دیگر مسئولان دولتی و نمایندگان مجلس و فعالان اقتصادی برگزار شده، قرار است ۶۰ نفر از برگزیدگان مورد قدردانی قرار گیرند.

به گزارش ایدرونیوز ، در این همایش که با حضور رئیس مجلس و وزیر صنعت و دیگر مسئولان دولتی و نمایندگان مجلس و فعالان اقتصادی برگزار شده، قرار است ۶۰ نفر از برگزیدگان مورد قدردانی قرار گیرند.

بر اساس این گزارش شش نفر شامل دو پیشکسوت صنعت، یک پیشکسوت معدن، یک پیشکسوت فناوری اطلاعات، یک بانوی کارآفرین و یک جوان کارآفرین تقدیر می‌شوند.

همچنین ۵۴ نفر از برگزیدگان نیز در ۱۵ رشته فعالیت برق الکترونیک، لوازم خانگی، صنایع غذایی، خودرو، ماشین ساز، نساجی، صنایع معدنی، اکتشاف معدنی، بهره برداران معدنی، شهرک‌های صنعتی و خدمات فنی و مهندسی خواهند بود.

مالیات بر ارزش افزوده، تامین مواد اولیه، تامین سرمایه در گردش و تعدد و تورم قوانین و مقررات مهمترین چالش‌های پیش روی تولید و فعالان اقتصادی است. ضمن اینکه کمبود سرمایه گذاری در تحقیق و توسعه، ضعف در مدیریت بنگاهی و به روز نبودن ماشین‌آلات و فناوری‌های تولید نیز از انتقادات وارده به فعالان اقتصادی و بنگاه‌های تولیدی است.