ایدرو سازنده اولین کارخانه الیاف شیشه ایران

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس هیئت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گفت: ایدرو با همکاری طرف خارجی نخستین کارخانه تولید الیاف شیشه کشور را با برآورد حدود ۱۰۰ میلیون دلار می سازد.

به گزارش ایدرونیوز محمد باقر عالی در بازدید از مراحل احداث این واحد صنعتی در شهرستان مرند با اشاره به اینکه مصوبه لازم برای راه اندازی این واحد صنعتی از شورای اقتصاد اخذ شده است افزود : پس از تامین منابع مالی طرح الیاف شیشه مرند ؛ ظرف دو سال آینده به بهره برداری می رسد.

عالی افزود: با توجه به اینکه الیاف شیشه از جمله مهمترین مواد اولیه صنایع کامپوزیت است که در تولید انواع عایق های رطوبتی و فایبرگلاس کاربرد دارد؛هدف از اجرای این طرح را جلوگیری از خروج ارز و کاهش وابستگی وارداتی در کنار رونق تولید و ایجاد اشتغال بر شمرد.

به گفته رییس هیات عامل ایدرو روند احداث این کارخانه با همکاری وزارت صمت و مقامات استان. تسریع شده و با تامین منابع مالی ظرف دو سال به بهره برداری می رسد.

به گفته عالی ظرفیت تولید این واحد سالانه سی هزار تن است .نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی هم که در این سفر، معاون وزیر صمت را همراهی می کرد، گفت: این طرح جزو فناوری های برتر به شمار می رود و پنجم خرداد امسال در کمیسیون تخصصی شورای اقتصاد بیش از ۲ هزار میلیارد تومان به این طرح اختصاص یافته است.

حسن نژاد در عین حال ابراز امیدواری کرد: توافق نامه سه جانبه طرح تولید الیاف شیشه با طرف خارجی تا یک ماه آینده برای انتقال فناوری تولید به کشور انجام شود و مقدمات فعال سازی آن از جمله ایجاد زیر ساخت های لازم از سر گرفته شود .

این واحد صنعتی در زمینی به مساحت ۱۱هکتار در ۲۵ کیلومتری مرند واقع شده است.