قائم مقام ایدرو در اولین گردهمایی مدیران ارشد وزارت صمت :

حفظ و تثبیت ظرفیت های موجود در صنعت اولویت جدی ماست

قائم مقام سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در اولین گردهمایی مدیران ارشد وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال رونق تولید گفت: با توجه به تحریم های ظالمانه آمریکا ، حفظ و تثبیت ظرفیت های موجود و داخلی سازی قطعات جزو اولویت های کاری ماست.

به گزارش ایدرونیوز ، بهزاد اعتمادی با تشریح محورهایی از برنامه های ایدرو در سال جاری و با بیان اینکه صنایع کشور امکان تامین نیازهای کشورهای همسایه را دارند تصریح کرد: در حوزه صادرات ظرفیت و تواناییهای خوبی در کشور وجود دارد که سهم ما در تامین نیازهای منطقه تنها ۲ درصد است که باید در این حوزه توانمندیهای خود را افزایش دهیم.

وی همچنین با تاکید بر اینکه صنعت، معدن و تجارت یکی از موثرترین بخش‌های اقتصادی کشور است گفت :برای افزایش تولید می توان با۱۰ تا ۱۵ درصد بودجه ایجاد یک واحد تولیدی جدید می توان با نوسازی صنایع ظرفیت واحدهای موجود را کامل کرد.

قائم مقام ایدرو همچنین عمق بخشیدن به داخلی سازی بیشتر قطعاتی را که ارز بری دارند ، از دیگر برنامه های ایدرو و اولویت های ایدرو در سال جاری برشمرد.

مدیران ارشد وزارت صمت و روسای سازمانهای صنعت ، معدن و تجارت استانها در اولین گردهمایی سالانه خود ، مهمترین مسائل تولید در کشور را بررسی کردند.