توافق سازمان مدیریت صنعتی و دانشگاه فنی حرفه ای برای توسعه همکاری ها

در دیدار مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی و هیات همراه از دانشگاه فنی حرفه ای، طرفین برای توسعه همکاری های فیمابین اعلام آمادگی کردند.

به گزارش ایدرونیوز ، در این جلسه ابوالفضل کیانی بختیاری، مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی ضمن بیان تاریخچه ای از فعالیت های این سازمان اظهار داشت: مجموعه سازمان مدیریت صنعتی قدمتی ۵۵ ساله دارد. این سازمان با هدف توسعه ظرفیت های مدیریت در کشور و تربیت مدیر برای بخش صنعت پایه گذاری شده است تا مدیرانی که در سازمان دانش مدیریت می آموزند در شرکت ها و سازمان های صنعتی فعالیت خود را آغاز کنند و با همین نگاه توسعه ای چند سال بعد سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران تاسیس شد.
مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی یادآور شد: سازمان مدیریت صنعتی بمنظورعارضه یابی و آسیب شناسی روند ها و فعالیت های مدیریتی، از دیر باز کلینیک های صنعت را طراحی کرده است. که ماموریت آنها “عارضه یابی”، “توانمند سازی” و رفع عارضه از بنگاه ها است و هم اکنون این فعالیت ها برای شهرک های صنعتی در کل کشور در حال انجام است.
کیانی بختیاری با اشاره به برگزاری دوره های بین المللی این سازمان گفت: در حوزه آموزش با دانشگاه های معتبر فرانسه، کانادا و آلمان همکاری داریم و دوره مدیریت اجرایی “HSE” (بهداشت، ایمنی و محیط زیست) را برگزار می کنیم. همچنین بسیاری از دوره های جدید از جمله مدیریت کسب و کارهای دانش بنیان ، مدیریت فناوری و نوآوری؛ مدیریت هوا- فضا؛ مدیریت کسب و کارهای کوچک و متوسط با آلمان ها، مدیریت صندوق های بازنشستگی با ایتالیا، مدیریت تحول دیجیتال؛ مدیریت مسئولیت اجتماعی بنگاهها و سازمان ها(CSR) ؛ مدیریت صنایع معدنی؛ مدیریت نفت و گاز و پتروشیمی و مدیریت دانش مشتری(CKM) را راه اندازی کرده ایم.
وی افزود: حوزه مشاوره سازمان دارای ۳۰ مشاور حرفه ای و شبکه ای گسترده از مشاوران است که پروژه های مشاوره را بصورت درون سازمانی و برون سپاری انجام می دهند و تا کنون بیش از ۵ هزار پروژه مشاوره برای بخش دولتی و خصوصی انجام داده اند.
مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی در خصوص فعالیت های خانه مدیران این سازمان اظهار داشت: خانه مدیران محلی برای یادگیری مداوم و تسهیم دانش و تجربیات مدیران کشور با بیش از ۶۰۰۰ عضو است و فرصت‌های لازم جهت گردهمایی،‌ تبادل نظر و تجربه را برای آنان فراهم می نماید. خانه مدیران با تشکیل کارگروه‌های تخصصی و برگزاری نشست‌های مختلف با صاحب نظران و مسئولین اجرایی یکی از ظرفیت های ارزشمند سازمان مدیریت صنعتی است.
کیانی بختیاری افزود: از دیگر ظرفیت های سازمان مدیریت صنعتی، شبکه نمایندگی های آن است که با تقویت و توسعه دامنه فعالیت ها شکل گرفته و در حال حاضردارای ۲۶ نمایندگی در سطح کشور است.
وی درخصوص اهمیت مهارت ورزی برای فارغ التحصیلان دانشگاه اظهار داشت:علاوه بر آموزش های کلاسیک و آکادمیک، آموزش‌های حرفه‌ای و همچنین توسعه توانمندی ها و مهارت ها نیز مورد نیاز است و با این هدف مرکز کاریابی و توسعه اشتغال دانش آموختگان را در سازمان راه اندازی کرده ایم که کسب مهارت در حوزه های پر تقاضای بازار، انجام کار آموزی تحت نظر مربی، صدور گواهی صلاحیت حرفه ای، تسهیل در استخدام و استفاده از وام بانکی از جمله مزایای این دوره آموزشی است.
مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی با اشاره به اقدامات واحد دانش و نشر این سازمان، گفت: واحد دانش و نشر وظیفه انتشار تازه‌های مدیریت را بر عهده دارد که جدیدا ۲۵ کتاب از برگزیده‌های مدیریت در جهان را که جایزه‌های بین المللی کسب کرده اند منتشر کرده ایم و در این زمینه نیز آماده همکاری با دانشگاه فنی حرفه ای هستیم.
کیانی بختیاری در خصوص زمینه های همکاری مشترک با دانشگاه فنی حرفه ای در برگزاری دوره های مشترک برای سطوح بالاتر از کاردانی در سازمان مدیریت صنعتی؛ معرفی دانش آموختگان از سوی دانشگاه فنی حرفه ای به مرکز کاریابی و آموزش های مهارتی این سازمان و همچنین پروژه های مشترک در حوزه انتشارات و برگزاری همایش ها اعلام آمادگی نمود.
در این جلسه رضا زنگنه مطلق معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فنی حرفه ای نیز ضمن بیان ظرفیت های این دانشگاه اظهار داشت: دانشگاه فنی و حرفه ای در قالب ۱۷۳ دانشکده و آموزشکده فنی و حرفه‌ای در استان های مختلف کشور فعالیت دارد و عمده فعالیت آموزشی این دانشگاه در حال حاضر در سطح کاردانی است و هدف، تربیت کاردان (تکنسین) است. البته در تعدادی از مراکز این دانشگاه، دوره‌های کارشناسی ناپیوسته و پیوسته نیز فعالند به نحوی که سطح کاردانی پیوسته با ۱۰۴ رشته و کارشناسی ناپیوسته با ۵۱ رشته، کارشناسی پیوسته ۶ رشته و در قالب دو نوبت آموزشی خدمات خود را به بیش از ۲۰۰ هزار دانشجو ارائه می نمایند.
وی ابراز امیدواری کرد که با توجه به توانمندی های سازمان مدیریت صنعتی، دانشگاه فنی حرفه ای بتواند ازکلینیک های مشاوره تخصصی و آموزش های مدیریتی آن بهره مند گردد و دو برند به یک همکاری ارزشمند و همه جانبه دست یابند.
در پایان طرفین در خصوص انعقاد یک تفاهم نامه همکاری همه جانبه توافق نمودند.