ضرورت تغییر نگرش و شیوه های مدیریت با توجه به تحولات حال و آینده در صنعت هوانوردی

همایش راهبرد آموزش در صنعت هوانوردی با حضور مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی و اساتید، کارشناسان و متخصصان صنعت هوانوردی برگزار شد.

ضرورت تغییر نگرش و شیوه های مدیریت با توجه به تحولات حال و آینده در صنعت هوانوردی

به گزارش ایدرو نیوز، ابوالفضل کیانی بختیاری در این همایش با اشاره به تاریخچه سازمان مدیریت صنعتی به برخی از مولفه ها و فناوری های مورد توجه در انقلاب صنعتی چهارم ، به بیان نمونه هایی از آینده فناوری در صنعت هوانوردی اشاره و بر ضرورت آموزش مداوم و همه جانبه در صنعت هوانوردی به عنوان یک صنعت پیشرفته تاکید کرد.

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی، توسعه توان بکارگیری تکنولوژی های به روز در زمینه ایمنی؛ توسعه و بکارگیری استانداردها و مقررات داخلی و بین المللی ، توسعه توان فنی و عملیاتی هوایی ، توسعه توان فنی و عملیاتی زمینی، توسعه مهارت های فنی نگهداری و تعمیرات و توسعه و به روز رسانی توان ارائه خدمات به مسافران در چارچوب استانداردهای بین المللی را از جمله نتایج آموزش مداوم فنی و عملیاتی عنوان کرد.

کیانی بختیاری، نقش سازمان مدیریت صنعتی در آموزش و ارتقای توان مدیریتی صنعت هوانوردی را توسعه توانمندی ها و مهارت های مورد نیاز مدیران ایرانی در چارچوب استانداردها و پیشرفت های علم مدیریت در جهان دانست و اظهار داشت: در این زمینه به برگزاری دوره MBA هوانوردی به صورت مشترک با شرکت “توسعه هوانوردی تیدا” اقدام کرده ایم و برای اولین بار در کشور MBA در حوزه هوانوردی را با سه گرایش مدیریت اجرایی ، ایمنی و کسب وکار بصورت مشترک طراحی نموده ایم که هدف آن آشنا نمودن متخصصان حوزه هوانوردی کشور با آخرین رویکردهای مدیریتی است تا در پیشبرد اهداف سازمانی به آنان کمک نماید.

در این همایش محمد مهدی قائمی از مسئولین شرکت آموزش خلبانی تیدا نیز درخصوص نقش آموزش به عنوان راهبردی جهت ارتقاء صنعت هوانوردی و توسعه بیشتر گفت : شرکت توسعه و تجارت تیدا بعنوان اولین شرکت خصوصی دارای “ATO” در زمینه آموزش های خلبانی و برای اولین بار در کشور با همکاری سازمان مدیریت صنعتی در سه گرایش دوره MBA و DBA هوانوردی برگزار می کند.

وی هدف از برگزاری این دوره ها را ارائه راهکارهای مدیریتی به منظور تعالی و انسجام بخش های مختلف هوانوردی کشور و تقویت دانش نظری،توسعه بینش سیستمی و راهبردی و ارتقا مهارت های کاربردی عنوان کرد.