سفیر استرالیا در دیدار با رئیس اتاق بازرگانی هرمزگان :

استرالیا خواهان برقراری خط مستقیم دریایی با ایران است

سفیر استرالیا در نشست مشترک با رئیس اتاق بازرگانی هرمزگان و مدیران ایدور گفت : استرالیا خواهان برقراری خط مستقیم دریایی با ایران است و با توجه به فاصله دو کشور بهتر است تبادلات اقتصادی از طریق دریا و با ایجاد ساز و کار مشخص و ایجاد بندر مشترک صورت پذیرد .

استرالیا خواهان برقراری خط مستقیم دریایی با ایران است

به گزارش ایدرونیوز ، یان بیگز در ادامه خاطر نشان کرد : در حال حاضر خط دریایی مستقیم بین ایران و استرالیا وجود ندارد و اگر این ایده خط مستقیم دریایی دنبال شود ، در گسترش همکاری های اقتصادی دوجانبه بسیار موثر خواهد بود .
معاون برنامه ریزی ایدرو نیز در این نشست با اشاره به اینکه ایدرو به لحاظ ماموریت تعریف شده خود در روند ارتقاء و توانمند سازی واحد های صنعتی بدنبال تکمیل زنجیره ارزش در فرایند توسعه صنعتی از جمله حوزه تجارت صنعتی است ، گفت: ایدرو فرایند کامل توسعه صنعتی را مد نظر دارد و در این راستا آماده است در صادارت گرا نمودن تولیدات و بهینه سازی تامین مواد اولیه تسهیل گر حوزه صنعت باشد که این موارد زمینه تعاملات با اتاق بازرگانی ، صنایع ومعادن است .
محمد نوری امیری با اشاره به اینکه ایدرو همچنین مشارکت و حضور بخش خصوصی در سرمایه گذاری ها را به عنوان یکی از سیاست های اصلی خود پیگیری می کند ، افزود: برای همین اساس سازمان گسترش به عنوان تنظیم گر در سطح کلان و اتاق بازرگانی به عنوان نماینده بخش خصوصی در سطح عملیاتی باهم همکاری می نمایند.
رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی هرمزگان نیز در این نشست با اشاره به اهمیت اتاق بازرگانی در زمینه گسترش همکاری های تجاری بین کشورها گفت : هم اکنون ارتباط دو کشور بیشتر در حوزه فرآورده های غذایی است و ما آماده ایم ورود تجار استرالیایی به هرمزگان را تسهیل کنیم و همایش ها و نشست هایی را در این چارچوب برگزار کنیم .
محمد امین صباغی زاده ابزار امیدواری کرد: این سفر نتایج مناسبی داشته باشد و منجر به توسعه بیشتر روابط دو کشور شود .