۳ قطعه راهبردی در مجتمع صنعتی اسفراین بومی سازی شد

محصولات بومی سازی شده مجتمع صنعتی فولاد آلیاژی اسفراین هفته آینده در نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران رونمایی می شود.

به گزارش ایدرونیوز ، معاون مهندسی مجتمع صنعتی فولاد اسفراین گفت: سه قطعه مهم و راهبردی در صنایع فولاد و معدن، با همت مهندسان این مجتمع صنعتی بومی سازی شد.

مهندس جواد حاجیانی اظهار داشت: با بومی سازی این قطعات سالانه از خروج ۲۰ میلیون یورو ارز جلوگیری خواهد داشت.

وی این سه محصول را شامل آسیاب های غلتک پیشرفته خردایش سنگ آهن و دو قطعه دیگر در صنعت فولاد شامل «هالف کوپلینگ» (Half Coupling) و «رول ورک» (RollWork) های نورد سرد عنوان کرد.

وی افزود: محصولات بومی سازی شده مجتمع صنعتی فولاد آلیاژی اسفراین هفته آینده در نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران رونمایی می شود.

معاون مهندسی مجتمع صنعتی فولاد اسفراین گفت: این مجتمع صنعتی با تشکیل کنسرسیوم های متعدد، امکان بومی سازی ورق های مورد استفاده در بال میل شرکتهای معدنی و انواع غلتک ها، چرخ دنده ها، گیربکس ها و شفت ها و دیگر قطعات راهبردی را ایجاد کرده است.

حاجیانی گفت: مجتمع صنعتی اسفراین به عنوان بزرگترین تولید کننده قطعات و مقاطع فورج و ریخته گری سنگین و فوق سنگین فولاد آلیاژی در خاورمیانه، با داشتن متخصصان توانمند و فناوری پیشرفته، توانایی رفع نیازهای راهبردی صنایع کشور نظیر نفت و گاز، نیروگاهی، کشتی سازی و ماشین سازی، ریلی و صنایع معدن و فولاد را دارد.

نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران با رویکرد حمایت شرکت های فولادی از تأمین داخلی و بومی سازی در زنجیره فولاد، ۱۷ تا ۲۰ دیماه در برج میلاد تهران برگزار می شود.

مجتمع صنعتی اسفراین جزو شرکت های تابعه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران است که امکان ساخت ۱۴۰ نوع فولاد آلیاژی را دارد.