۱.۶ برابر شدن اعتبارات وزارت صنعت در لایحه بودجه ۹۸

بودجه سال آینده وزارت صنعت، معدن و تجارت براساس لایحه پیشنهادی به مجلس، با افزایش بیش از ۱.۶ برابری در مقایسه با پارسال به ۲۲ هزار و ۸۵۵ میلیارد و ۹۸۱ میلیون ریال (۲۲،۸۵۵،۹۸۱،۰۰۰،۰۰۰ ریال) رسید.

۱.۶ برابر شدن اعتبارات وزارت صنعت در لایحه بودجه ۹۸

به گزارش ایدرونیوز به نقل از ایرنا ، در لایحه بودجه پیشنهادی سال ۹۸ که صبح امروز (سه شنبه) از سوی حسن روحانی رییس جمهوری در صحن علنی مجلس شورای اسلامی ارائه شد، بودجه وزارت صنعت شامل هشت هزار و ۶۱۴ میلیارد و ۳۸۱ میلیون ریال (۸،۶۱۴،۳۸۱،۰۰۰،۰۰۰) اعتبارات هزینه ای و ۱۴ هزار و ۲۴۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال (۱۴،۲۴۱،۶۰۰،۰۰۰،۰۰۰) اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای است.
برپایه این گزارش، بودجه خود وزارتخانه ۱۲ هزار و ۵۵ میلیارد و ۳۶۲ میلیون ریال (۱۲،۰۵۵،۳۶۲،۰۰۰،۰۰۰) در نظر گرفته شده است.
همچنین بودجه سازمان توسعه تجارت هشت هزار و ۴۰۳ میلیارد و ۴۵۳ میلیون ریال، سازمان گسترش و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) ۳۲۶ میلیارد ریال، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) ۲۱۰ میلیارد ریال و شرکت مادر تخصصی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران یک هزار و ۱۱۳ میلیارد ریال تعیین شد.
در لایحه بودجه سال آینده، برای سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان ۳۱۹ میلیارد و ۷۹۶ میلیون ریال، صندوق ضمانت صادرات ۵۹ هزار و ۱۷۰ میلیارد ریال، اتحادیه مرکزی فرش دستباف روستایی ایران ۴۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال، مرکز توسعه تجارت الکترونیکی ۹۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال، همچنین ۶۷ میلیارد و ۹۰۰ ریال برای تامین سرمایه صندوق های بخش صنعت و معدن و ۱۵۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال برای ارتقاء و بهبود بهره وری، تثبیت و افزایش سهم صادراتی و بازاریابی های داخلی و خارجی فرش دستباف در نظر گرفته شد.
به گزارش ایرنا، رئیس جمهوی امروز لایحه بودجه ۱۳۹۸ را با سقف ۱۷ میلیون و ۳۲ هزار و ۳۳۲ میلیارد و ۲۷۰ میلیون ریال تقدیم مجلس کرد.